Standard plemene Us Teddy (Americký Teddy)
 
Americký Teddy (Us Teddy) je krátkosrsté plemeno.
 
Hlava:
krátká, široká a zaoblená, pěkně klopená ouška s vlnkou uprostřed (bez zálomků), jasné kulaté oči (neměl by se vyskytovat oční váček či jiná vada oka, ani méně pigmentovaná duhovka).
 
Stavba těla:
morčátko celkově působí celistvým a pevným dojmem, není obézní. Má krátký silný krk, široká a osvalená ramena. Nepříliš dlouhý hřbet je široký a pevný. Zadní část je plná a oblá, morče nemá ocas. Na zadečku má každé morče mazovou žlázu, která je více patrná u krátkosrstých zvířat. Končetiny jsou také krátké, rovné a silné. Na předních nohou jsou 4 prsty, na zadních 3 prsty s dobře vyvinutými drápky, které by neměly být zkroucené. Toho dosáhneme pravidelným stříháním drápků na všech čtyřech nožkách. V horní i dolní čelisti má morče dva hlodáky a 4 stoličky. Samci i samice mají dvě mléčné žlázy. 
Hmotnost 800 -1300g dle pohlaví a stáří.
 
Srst:
u Amerického Teddyho je tvrdá, stojatá, mírně krepovitá, délky max 3 cm. Roste kolmo od těla a nejsou v ní žádné rozety. V srsti nesmí být ani pěšinky a celkově musí morče působit kompaktně.
 
Barvy:
mohou být různé. Záleží na zemi, odkud pochází a na jejím standardu. Český standard vyžaduje syté barvy, které by neměly být vzájemně příliš promíchané. Uznaná standardem jsou pouze jedno až tříbarevná morčata. Ne čtyřbarevná. Poměry barev u dvoubarevných jsou 25% méně zastoupené barvy, u tříbarevných 20% třetí nejméně zastoupené barvy.
 
Teddíci mohou být i v saténové variantě. Jedná se o druh srsti, který je dán geneticky. Morče má chlupy duté a jsou celkově tenší. Odráží tak světlo a barvy se zdají být tmavší a intenzivnější a morče se leskne. Srst musí být hustá s rovnoměrným saténovým leskem. Nesmí se křížit dva saténoví jedinci - způsobuje to zpravidla úhyn mláďat. Mohou se křížit dva jedinci se satén genem (SG) nebo saténový s nesténovým (se SG). 
 
Často se lze setkat s ATG morčaty, což jsou hladká s genem Amerického Teddy. Tato morčata při spáření s Us Teddym dávají Us Teddy nebo hladká ATG morčátka. Používají se na zlepšení barev teddíků a mnohdy také na "zředění" krve. Nevýhodou je možná horší kvalita srsti jejich potomků.