Výstava morčat Chotěboř

12.09.2015 13:05

   Těšili jsme se že pro nás tato výstava není tak daleko a byli jsme zvědaví jak Yosh dopadne, když na minulé výstavě měl krásné výsledky. Ani náhodou nás nenapadlo jak to bude.

   Ráno bylo celkem chladno a my zase fungovali s naší nejmladší Aničkou. Dorazili jsme dobře a Yoshe umístili do jeho připraveného boxu. Pokukovali jsme kolem - byla to Okresní výstava králíků, holubů a drůbeže tak jsme měli na co koukat i mimo morčátek. Docela trvalo než se všechno rozeběhlo a navíc se teddíci posuzovali až po hladkých a dlouhosrstých morčátkách.

   Takže jsme už dopoledne sbalili Aničku, poprosili paní Vášovou  CHS z Turkovic o pomoc s Yoshem a jeli ji dát domů do tepla vyspinkat. Bylo to pro ni fajn, protože toho s námi nedobrovolně absolvuje opravdu hodně, ale myslím že jí to nijak moc nevadí.

   Odpoledne se začalo dělat krásně - sluníčko hřálo a my jsme jeli zpátky. No a už to překvápko :-) - Yoshan dostal pacholek 0 bodů. Tý jo, my teda koukali - ne zle, naštvaně nebo tak něco - nějak nám to vůbec nešlo do hlavy po minulé výstavě. Ještě že nám všechno paní Vášová tak hezky vysvětlila. Měl pacholík na hrudníčku schovanou pěšinku v srsti - a to mít nesmí. Najednou byl z našeho chovného a výstavního šmudly "mazlík" nepoužitelný do chovu.

  I tohle jsou začátky chovu a my na to koukáme jako na další zkučenost, kterých budeme potřebovat ještě hodě (i právě ne tak veselých jako dnes). Musíme se poohlédnou.t po někom, kdo bude mít Yoshika rád jako my - jen po nšm nebude chtít účast na výstavách a výstavní miminka.