Smutné zprávy :-/

30.06.2017 22:54

Před nedávnou dobou jsme se prvně setkali s nastydnutím u morčátka.

 Samička Yorica z našeho chovu bojovala přes měsíc s nastydnutím, možná snad se zápalem plyc. Od začátku měla antibiotika, dokrmy, vyhřívanou dečku, vitamínky,... no moc jsme se snažili. Hrozně moc se snažila i ona a chtěla bojovat. 

Vždy když já už  myslela že se trápí a chtěla ji jet uspat na veterinu - tak se na dva dny zlepšila a dávala nám nové naděje že se uzdraví. Bohužel to pro ni byl dlouhý a vyčerpávající boj :-/ jednou ráno se už neprobudila. Já se teď utěšuji, že už ji hlavně nic nebolí a netrápí :-(  

Yorika byla vytoužené miminko od samičky Florky, která nemohla dlouhou dobu zabřeznout. Narodila se s bráškou a vypadali jako dvě ovečky. On odcestoval až na Slovensko a ona měla být naší poslilou a naším postupem ke zlepšení. Byla super v typu i srsti, krásný krém i rozložení, a obří ouška.

Opravdu moc mi chybí, za ten měsíc dokrmování jsme si na sebe tolik zvykli :-((( 

Je mi smutno že tu není!

 

Opustila nás i samička Ursela Flea´s Lair

(1.10.2016 -27.6.2017)

Mladičká samička Ursela pro nás byla velikou nadějí v chovu. Byli jsme vděčni za to že byla v naší CHS. Měla jednu z nejlepších srstí co jsme tu měli :-/ 

Moc jsem se těšila na miminka. Vybrali jsme ji nádherného bílého samce Quentina Od Bertíka. Všechno bylo v pořádku, už měla hodně veliké bříško, začala jsem i cítit pohyby mimísků. 

Ale bohužel z ničeho nic jsem v kotečku našla odpoledne pět porozených mimineček :-( - holátka, myslím tak pět týdnů.

 Urselka byla hrozně smutná, hned ráno jsem ji chtěla brát na veterinu. Bylo to pozdě :-( už nedýchala a byla se svými miminečky.

 Hrozně moc mě to mrzí.

 Vysvětlitluji si to snad jen toxemií. A to ještě s hodně a nečekaně rychlým průběhem.