Několik info z předešlých dní

10.03.2017 10:07

Několik info z předešlých dní

Poslední vrh mimineček V se nám nevydařil :-(

Bylo to moc smutné - mamince Love Affairce už týden nebylo dobře - bylo to poznat, na veterině jsme ale nic zásadního neshledali. Snad nepatrně šelest na srdíčku. Celý týden ještě mimi držela v bříšku a 7.3.2017 porodila čtyři mrňavoučká mimi. Jsem si jistá že porod byl na termín - spíše i po termínu, ale něco bylo špatně a mimi v bříšku pravděpodobně už strádala a neměla vše co potřebovala. Byly to 60ti g drobkové. U porodu jsem byla od začátku. Zvláštní bylo že všechna mimi se narodila živá, ale tři z nich - jakoby se nedokázala nadýchnout :-( Hned co se narodila do pár vteřin zemřela a už mi nešlo jim pomoci :-(. Poslední holčička vypadala ale maličko lépe - držela hlavičku vzhůru a vrťěla se :-) Je to drobísek drobískovatej a netuším jestli takhle těžký start zvládne. Hlavně maminka Love Affairka vše nese hrozně špatně - ani nevybalovala mimi, hrozně vše kolem porodu odmítala, bohužel i tuhle malou berušku. Věděla že je něco špatně :-( Mimísek dostal jméno Very sweet (Velmi sladká) Je v barvě bílá se šafránem - překrásná a kdyby se povedlo odchovat ji, určitě zůstane doma. Maminka o ni nejeví ani maličko zájmu ani po dvou dnech. Jediné co je plus je že ji nechá pod sebou a krásně se u maminky hřeje. Dokrmuju každé dvě - tři hodinky a přikládám k mamince - ta má jen maličko mlíčka. Zkoušíme i tety, ale nechat ji u jiné samičky nechci - tam jsou mimi třikrát taková. Sweety asi nemá ani pořádně sací reflex - mamince cecíky jen olizuje :-( Myslela jsem že každým dnem a každou hodinou může sebrat síly a sama začne sát a bude mít mamku a její mlíčko jen pro sebe. Zatím ale pomaličku jen hubneme :-( Aaaach joooo :-( 
Dokrmovala jsem i dva prckové od samičky Hermínky - ta rodila 28.2. měla hodně nevyrovnaný vrh, tři mimi byla hrozně slabá. Jeden klučík co měl úplně holý zadeček - ještě bez srstičky umřel 3.3. a nádherná celokrémová samička umřela 9.3. Už jsem si říkala že to zvládne :-( Bohužel :-( Dala o to větší šanci sestřičce která na tom na začátku byla hůř než ona. Takže tady ve vrhu zůstal klučík  a dvě krásné slečny - momentálně vypadají spokojeně :-)))
 
Ve vrhu u Angeliky nám úplně nečekaně umřel sameček Ricky - po asi osmi dnech - nebyl nejmenší problém. Najednou ráno ležel na boku a do večera už brouček nebyl. Mrzí mě to :-(
 
Pětičlenný vrh od samičky Amber Shore má hodně slaboučkou jednu holčičku - taky ji dokrmuji, ostatní vypadají vpořádku. Jen ona to asi nezvládne - hodně zhubla a sama už vůbec nejí :-(. 
 
Je mi moc líto těch šmudlíčků ztracených - snažím se pomáhat co to jde - ale někdy to prostě nejde a někdy je asi lépe nechat to na jejich instinktech a na přírodě. :-( :-)  Jenže já se neumím jen koukat když si myslím že pomoct by šlo !!! Už několikrát se povedlo pomoci a mimi tímhle pipláním zachránit :-)))
 
Mezi těma ťunťama co mi tu padají mám i krásnou zprávu, jistě vím u šesti samiček že jsou březí :-). 
Ohromnou radost mám ze samičky Florky GentleTouch (naše jediná saténka) která nemohla půl roku zabřeznout. Má v bříšku mimi :-))))) Se to konečně povedlooo :-))))) Sameček Lionheart Imagine Mariva je opravdu šikulka :-)
Hlavně ať jsou mimi a mami zdravé.
FLOR GENTLE TOUCH + LIONHEART IMAGINE MARIVA