Krásné Vánoce

10.12.2016 11:35

Vám všem přejeme krásný předvánoční čas :-)

 

Tento rok nám s našimi morčátky přinesl hodně krásných i náročnějších chvilek. 

Jsme moc rádi, že je máme :-)

 

Letos se v naší CHS dosud (možná k letošku přibude vrh K od Beušky) narodilo celkem 35 miminek. Z toho bohužel 4 mrtvá, nebo zemřela hned po porodu. Byla převaha holek :-))). 23 samiček a 12 klučíků.

16 morčátek z našich miminek zůstalo v naší CHS a pomohlo rozšířit chovnou základnu a úžasně nás prezentují na výstavách broučkové.

 

V roce 2016 jsme se účastnili celkem 11ti výstav.

Za největší úspěch považujeme dosažení titulu BIS, který pro naši CHS vybojovala samička CZCH Cassie Od Bertíka a to hned dvakrát :-)

26.6.2016 na nádherné výstavě Duo Vegettable v Písku a 27.8.2016 v Žitenicích.

 

Prošli jsme si i několika smutnými chvilkami, které v sobě poneseme stále :-(.

Přišli jsme o tři chovné nádherné nadějné a hlavně moc milé samičky.

Začátkem roku nám zemřela na toxemii samička Qira Imagine Mariva a ke konci roku (to ještě hodně bolí:-((() samička Aisha Imagine Mariva. Obě tak týden před porodem i s miminečky :-(.

Přišli jsme i o samičku Biondu Bellu Od Nicolette. I ona byla naše "top" samička s úžasnými kvalitami, které svým prvním a bohužel jediným dětem předala (vrh C). 

Na všechny holky moc vzpomínáme, vážíme si toho co nás naučily a jaké poklady v podobě svých dětiček nám tu zanechaly.

 

Ať zakončíme letošek pozitivně, tak ještě jedna větší událost v naší CHS :-) 

Z Dánska k nám přicestovala skupinka morčátek, která pro nás má obrovské kvality. Už se těšíme, jak jimi obohatíme a zkvalitníme náš chov a naše morčátka :-)

 

Ještě jednou všem chovatelům, i nechovatelům, našim příznivcům, i těm kteří nám moc nerozumí přejeme krásné a klidné prožití Vánočních svátků a  jen to nejlepší do Nového roku :-)