:-(((

02.11.2016 21:57

Je mi hrozně :-(((

 

Dneska nám zemřela samička Aisha Imagine Mariva a její tři miminka v bříšku :-( 

Něco je špatně a mě to nedá spát, něco se s těma těhulkama děje a nevíme co :-(

 

Tak jsem asi dosud neměla sílu o tom psát :-(. Je to pár dní co Aisha zemřela a mě to pořád nesmírně mrzí a v kuse přemýšlím co jsme udělali špatně :-(.

Zpětně to vypadá na toxemii. Ale jistá si nejsem - něco je tam stejně divně. Aisha byla úplně v pohodě. Pohyby miminek jsem tak ob den kontrolovala. Je pravda že byla taková klidnější - asi až moc - hodně času s tím svým velikým bříškem trávila v rohu kotečku. Myslela jsem si ale že je to tím jak ty těhulinky odpočívají. 

Až poslední den byla snad trošku divná - asi míň pila a jedla. Doteď si vyčítám že jsem víc nezpozorněla a něco neudělala :-(((. Další den ráno jsme ji viděli jen narychlo před prací a nevěnovali pozornost ničemu divnému. Už tak v deset se náhodou manžel dostal domů a našel ji ležet na boku s přivřenýma očima :-((( Okamžitě se vezla na veterinu. 

Napíchali jí kapačkama, a chvilku se snažili ji vzpamatovat. Miminka na sonu už aktivitu nejevila :-( Pak dostala injekci oxitocinu ale to už beruška nezvládla nic a zemřela. Okamžitě se ještě veterinář pokusil o císařský řez. Ale pozdě by bylo už i ráno :-( . Už sama děloha prý vypadala dost špatně. Bylo poznat že dvě mimča - zase bělouškové - byla mrtvá už nějakou dobu a třetí mrňousek ještě déle.  

Byla tak statečná a nedala na sobě do poslední chvilky nic znát.

Aisha Imagine Mariva u nás byla od úplného mini miminečka a od začátku byla mazlíček a miláček. Říkáme že je to - tedy byla to :-(  ta nejhodnější a nejochočenější samička kterou jsme měli. Byla naprosto klidná a vždycky si sama ráda přišla pro pohlazení. 

Hrozně mi schází a nepřestanu si to vyčítat :-(

Zůstali nám po ní dvě překrásné bílé samičky Enny a Engie. Jsou naprosto úžasné jak exteriérově, tak povahově - jsou celá maminka a pokaždé když je vidím tak myslím na Aishu.

Nikdy na ni nezapomeneme!